Spis treści
NAJLEPSZA CZCIONKA BIZNESOWA – JAK DOBRAĆ FONTY DO PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ DLA FIRM?
Jak przygotować czytelną, przejrzystą prezentację multimedialną, która wygląda po prostu ładnie? Istnieje jeden ważny element, o którym często zapomina się w trakcie przygotowania kolejnych slajdów. Dobór fontów to jeden z ważniejszych czynników, który odróżnia profesjonalne prezentacje multimedialne od tych przygotowanych przez niedoświadczonych twórców. Typografia w prezentacjach może ułatwić albo utrudnić odbiór treści – to między innymi od dopasowania czcionek zależy, czy prezentacja prezentuje się profesjonalnie i fachowo czy nie. Jak dobrać czcionki do prezentacji multimedialnej? Jakie cechy ma idealna czcionka biznesowa? Jaki rozmiar czcionki do prezentacji? Jaka jest najlepsza czcionka do prezentacji? Przedstawiamy proste porady od Re-Prezentacja!
ŁADNA CZCIONKA DO PREZENTACJI – CZCIONKA BIZNESOWA
Szukasz ładnej czcionki do prezentacji multimedialnej? Dobra czcionka biznesowa musi być przede wszystkim praktyczna i możliwie jak najprostsza.
W prezentacji zastosuj czytelne czcionki bezszeryfowe, czyli te pozbawione ozdobników i „ogonków”. Fonty bezszeryfowe to choćby Arial czy Verdana.
Czy to oznacza, że musisz zrezygnować z ozdobnych czcionek w prezentacji dla biznesu? Nie, wystarczy, że zastosujesz zróżnicowanie pomiędzy nagłówkami a tekstem. Uporządkowana hierarchia wizualna czcionek biznesowych sprawi, że prezentacja multimedialna będzie wyglądała lepiej. Możesz pozwolić sobie na dekoracyjne litery w nagłówkach, a w akapitach wybierz proste, czytelne czcionki. Tekst ma przecież pełnić przede wszystkim funkcję informacyjną i być łatwy w odbiorze.
JAK DOBRAĆ CZCIONKĘ BIZNESOWĄ DO PREZENTACJI? PRAKTYCZNE PORADY
Jaki rozmiar czcionki wybrać do prezentacji? To oczywiście zależy. Dopasuj wymiary czcionki do prezentacji biznesowej do odbiorców i miejsca, w którym będziesz wygłaszać prezentację. Jeśli pomieszczenie jest większe, zadbaj też o słuchaczy z ostatnich rzędów, którym najtrudniej będzie odczytać tekst. Zadbaj o pogrubienie najważniejszych słów, a unikaj nadmiernej kapitalizacji.
Nie zapomnij też o spójności i ogranicz się do dwóch, trzech czcionek do prezentacji. Możesz skorzystać z różnych krojów tej samej czcionki – light, regular i bold. Kolory fontów w prezentacji również mają duże znaczenie – pamiętaj o zachowaniu kontrastu pomiędzy kolorem tła i odcieniem czcionki. Eksperymentuj, testuj i wybieraj idealne fonty do prezentacji.
Biznesowa prezentacja profesjonalna – jak ją stworzyć? Po więcej informacji zajrzyj do naszego ostatniego wpisu o prezentacjach dla firm.