Idealna prezentacja dla działu HR: gdzie wykorzystać i jak stworzyć w 8 krokach?

prezentacja dla działu hr, Idealna prezentacja dla działu HR: gdzie wykorzystać i jak stworzyć w 8 krokach?

Kto powinien zająć się tworzeniem prezentacji w dziale human resources? Sam(a) pewnie już wiesz, że nie tak łatwo znaleźć chętnych, a z pewnością taki specjalista Ci się przyda. Zespół zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi naprawdę potrzebuje dobrych prezentacji w bardzo wielu momentach w codziennej pracy, a jednocześnie nie zawsze ma zasoby, czas i wiedzę, aby skutecznie je przygotowywać i łączyć to z regularnymi obowiązkami.

Zastanówmy się zatem, jak wykorzystać prezentacje w dziale HR? Kto może się tym zająć i jak się za to zabrać? Czy konieczne jest zatrudnienie speca od prezentacji do działu HR? Sprawdź poradnik ekspertów zespołu Re-Prezentacji i zobacz, jak wiele w Twojej organizacji zmieni się “na plus” z dobrymi prezentacjami dla pracowników.

Prezentacje dla działu HR a onboarding

Profesjonalnie przygotowane prezentacje będą ogromnym ułatwieniem w szkoleniu nowych pracowników. Dobry content onboardingowy może znacząco podnieść efektywność właśnie zatrudnionych osób w pierwszych miesiącach ich pracy. Czeka ich mnóstwo wyzwań i sporo nowej wiedzy, którą w czytelny sposób można zaprezentować właśnie w formie pokazu slajdów Microsoft PowerPoint. Prezentacje na szkolenia i kursy wewnętrzne staną się swoistą pigułką wiedzy, dotyczącą określonej umiejętności, która finalnie trafi do firmowej bazy wiedzy na lata.

Organizowanie knowledge sharingu między pracownikami i podnoszenie kwalifikacji w taki sposób z pewnością zaowocuje lepszymi wynikami w Twoim biznesie. Nowym ludziom łatwiej będzie realizować ich zadania, a Tobie przeprowadzać procesy edukacyjne. Finalnie współpraca z wykwalifikowanym na starcie personelem będzie dla Ciebie i Waszych klientów prawdziwą przyjemnością.

Prezentacja celów organizacji przez dział HR

Dobra komunikacja wewnętrzna ułatwia zarządzanie personelem. A prezentowanie ścieżki rozwoju organizacji może być o wiele prostsze z dobrą prezentacją w PowerPoint. Taka forma przekazu informacji czy decyzji w zespole sprawi, że wszystko będzie jasne, klarowne i “wszyscy będą wiedzieć wszystko”. Co można przedstawić i komunikować w ten sposób?

 • Zmiany organizacyjne
 • Cele kwartalne i roczne
 • Zmiany w managemencie firmy (np. zatrudnienie nowych pracowników na ważnych stanowiskach)
 • Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, szkoleń, konferencji
 • Nowe benefity pozapłacowe
 • Planowane działania personal i employer brandingowe, w których mogą wziąć aktywny udział pracownicy
 • Najważniejsze projekty i efekty działań różnych działów w organizacji

Dbanie o ten aspekt to jedno z najważniejszych zadań specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Z dobrymi prezentacjami administrowanie wiedzą i newsami w firmie pójdzie znacznie sprawniej. Wszystko dla dobra celów całej firmy.

Motywowanie pracowników dzięki dobrym prezentacjom specjalistów HR

Jak zwiększyć zaangażowanie pracowników, zachęcić ich do współpracy, odpowiedzieć na ich problemy w zespole i wątpliwości, a nawet zmotywować ich do działania? Dział HR dobre wie, jak to zrobić. A my wiemy, jak ułatwić im pracę, robiąc profesjonalne HR’owe prezentacje dla pracowników.

Znamy konkretne przykłady, w których spotkania coachingowe i wewnętrzne prezentacje od działu HR czy L&D znacząco poprawiały wydajność i morale pracowników. Takie spotkanie często obejmuje zarówno wsparcie mentalne, porcję nowej wiedzy, jak i inspirację do działania.

Jaki z tego wniosek? Nie żałuj slajdów, odpowiadaj na wszelkie pytania, poświęć pracownikom maksymalnie dużo uwagi, a finalnie przekaż im materiały szkoleniowe, które zostaną z nimi na firmowym dysku w razie potrzeby.

Prezentacje działu HR na konferencje i zjazdy firmowe

Wystąpienie na konferencji czy zjeździe firmowym przed dużą publiką to duży stres, więc warto wesprzeć się specjalistą od tworzenia prezentacji na takie wydarzenia. Szkolenia dla pracowników, projektowane przez dział HR, okresowe spotkania z pracownikami, prezentowanie nadchodzących działań czy wyników firmy, inspirujące wystąpienia w formule TEDx – wszędzie tam przyda się dobra prezentacja.

Prezentacje HR o zmianach w przepisach prawa

Rzetelne komunikowanie zmian prawnych to szczególnie ważne zadanie dla HR. Polskie prawo (m.in. prawo pracy) zmienia się bardzo często i dotyczy wszystkich pracowników, szczególnie tych zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę. Każdy niezrozumiały aspekt zmian może wywołać problemy w zespole. Dział zarządzania zasobami ludzkimi zwykle jest odpowiedzialny za taką komunikację, a dobry zestaw slajdów może w tym wyraźnie pomóc.

Prezentacja działu HR a rekrutacja pracownika

Jeśli planujesz zwiększanie zatrudnienia, z pewnością czeka Cię mnóstwo rozmów rekrutacyjnych, podczas których poznajesz kandydatów i opowiadasz im o organizacji. Być może warto uprościć Twoje zadanie i przygotować prezentację o firmie, aby wysłać ją rekrutowanym osobom na maila lub krótko przedstawić online podczas rekrutacji przez internet?

W niej przedstawisz działy firmy i strukturę, niezbędne umiejętności na danym stanowisku, osiągnięcia organizacji, kluczowych pracowników, a także Wasze podejście do kandydatów i pełny proces zatrudnienia. Rekrutacja pracownika z wykorzystaniem uprzednio przygotowanych slajdów będzie wyglądać bardzo profesjonalnie, a Ty w roli specjalisty HR lub rekrutera ułatwisz sobie organizację rozmów z kandydatami.

8 kroków do stworzenia idealnej prezentacji w dziale HR

A przecież możliwości jest znacznie więcej. Wiesz zatem już, jak dział personalny może wykorzystać Microsoft Powerpoint, aby ułatwić sobie everyday routine w świecie HR. Zatem od czego zacząć tworzenie prezentacji w dziale HR i co jest niezbędne, aby zrobić to dobrze?

 1. Zdefiniuj persony odbiorców prezentacji: kto będzie jej słuchaczem/widzem/czytelnikiem? Pracownicy, kandydaci, zarząd firmy?
 2. Ustal cel prezentacji i kluczowy komunikat dla potencjalnych odbiorców: co ma zostać w głowie widzów po jej zakończeniu?
 3. Zaprojektuj storytelling i scenariusz prezentacji: co ma się wydarzyć slajd po slajdzie?
 4. Wybierz szablon prezentacji lub stwórz własny od zera (opcjonalnie zamów gotowy unikatowy szablon np. w Re-Prezentacji).
 5. Opracuj kluczowe slajdy z pomocą takich narzędzi jak Microsoft PowerPoint czy Google Slides zgodnie z zasadą: 1 slajd = 1 myśl przewodnia.
 6. Sprawdź, czego Ci brakuje (i kogo do współpracy!), określ konkretne potrzeby i rozpisz zadania w projekcie: może musisz zamówić grafiki do prezentacji, zestaw diagramów, infografiki lub animacje?
 7. Przetestuj prezentację: zaprezentuj ją na głos, zaproś kilka osób, zbierz feedback.
 8. Zaplanuj czas, przestrzeń i narzędzia do zadawania pytań i odpowiedzi: ankieta online, a może krótki panel Q&A podczas wystąpienia?

Ten zestaw czynności, zrealizowany krok po kroku sprawi, że Twoja prezentacja wywoła efekt “wow” i zrealizuje swoje kluczowe cele. Brzmi jak plan?

Prezentacje dla działów HR od ekspertów z zespołu Re-Prezentacja

Aby tworzyć prezentacje w organizacji, budować bazę wiedzy i usprawniać komunikację wewnętrzną, niekoniecznie potrzebujesz eksperta od tworzenia slajdów i PowerPointa na etacie, który zasili dział HR i zwiększy stałe koszty. Warto delegować takie zadania “na zewnątrz”, aby korzystać z ekspertów zdalnie. Na przykład tych z zespołu Re-Prezentacja.

Od kilkunastu lat odpowiadamy za przygotowanie tysięcy prezentacji multimedialnych, także dla działów HR. Wiemy, jak ważne jest zapewnienie sobie jakościowych materiałów wspierających procesy human resources, diagramów, infografik, prezentacji na konferencje i eventy firmowe czy pokazów slajdów do komunikacji wewnętrznej. Wiemy, jak wiele czasu i uwagi zajmuje przygotowanie dobrej prezentacji i rozumiemy, jak mało czasu masz na co dzień. Zrobimy to za Ciebie.

Jak widzisz, prezentacje w HR mają bardzo szerokie zastosowanie. Zatem koniec lektury – czas działać. Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy, know-how i doświadczenia, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas i powiedz, jakiej prezentacji szukasz, a my przygotujemy ją dla Ciebie od A do Z.

Imię i Nazwisko *
Wypełnij to pole
E-mail *
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole

* Pola z gwiazdką są obowiązkowe. Prosimy o wypełnienie.

Akceptuję politykę prywatności *
Wybierz opcję
Wpisz wynik działania 22 + 13 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować

Menu
Call Now Button