Jak zacząć prezentację w Powerpoincie?

, Jak zacząć prezentację w Powerpoincie?

W Twoim jutrzejszym planie dnia widnieje zebranie zarządu firmy, szkolenie lub spotkanie z Klientem, na które miałeś przygotować materiały w formie prezentacji multimedialnej np. jako pitch deck? To już ostatni dzwonek, czasu coraz mniej, a tworzenie prezentacji, która przyciągnie i utrzyma uwagę odbiorców to duże wyzwanie. Od czego zacząć, przygotowując prezentacje multimedialne dla firm? Jak zorganizować sobie pracę nad prezentacją, aby każdy slajd niósł wartość dla Twoich słuchaczy?

Główna myśl – clue prezentacji w Powerpoint

Zacznijmy od początku. Nie wystarczy rozpocząć od bieżącego slajdu, „wyklikać” grafiki, treści, przejścia i animacje, a potem „jakoś to będzie”. Takim podejściem nie zdobędziesz uwagi, zaangażowania, a tym bardziej pieniędzy uczestników spotkania. Co jest najważniejsze w przygotowaniach do Twojego wystąpienia?

Kluczowa myśl, z jaką chcesz zostawić swoich widzów. Coś, co zostanie z nimi na dłużej. Ważne, aby to właśnie to zdanie, sentencja, refleksja, było najbardziej widoczne i wyczuwalne na pierwszy rzut oka. Szczególnie w finalnej części prezentacji np. na ostatnim slajdzie. Jeśli ta jedna myśl zakorzeni się w głowach Twoich odbiorców, to już możesz określić swoją prezentację jako ogromny sukces.

Uwaga: nie wybieraj więcej niż 2-3 takich złotych myśli z Twojej prezentacji. Reszta i tak po kilku dniach umknie z głowy słuchaczom. Skup się na tym, co dla Ciebie jest w danej chwili priorytetem.

Jak zacząć prezentację? Na obrazku są przyklejone 4 kartki do tworzenia pomysłu.

DOBRY RESEARCH PRZED TWORZENIEM PREZENTACJI

Bez doskonałej znajomości tematu, o którym chcesz opowiadać, nie będziesz skutecznym mówcą. Zadbaj o dobry research, aby żadne pytanie od publiki nie było dla Ciebie zaskoczeniem. Od początku musisz być rzetelnie i merytorycznie przygotowany na prezentację. W końcu przed Tobą usiądzie Twój szef, inwestor lub przyszły Klient. A może będzie to Twój Zespół Pracowników podczas szkolenia. Im więcej uczestników, tym więcej potencjalnych, trudnych pytań.

Bez wątpienia Twoi odbiorcy muszą czuć, że wiesz, o czym mówisz. Przygotuj sobie garść statystyk i ciekawostek, dotyczących danego zagadnienia, aby w odpowiednim momencie wykorzystać je podczas prezentacji. To tzw. attention grabery, które zapadają w pamięć i pobudzają umysły Twoich widzów.

PLAN PREZENTACJI W POWERPOINT KROK PO KROKU

Masz już zgromadzony materiał oraz wybraną myśl przewodnią pokazu slajdów? Świetnie, w takim razie zabieramy się za kolejne kroki, jeśli chodzi o przygotowywanie prezentacji. Czas na plan prezentacji, czyli tak naprawdę zasady Twojego wystąpienia. To zbiór punktów, które musisz poruszyć w swojej wypowiedzi przed grande finale, czyli clue i puentą prezentacji.

SCENARIUSZ PREZENTACJI TO PODSTAWA SUKCESU

Zanim rozpoczniesz projektowanie slajdów, rozpisz w punktach cały scenariusz prezentacji – od czego zacząć, które tematy rozwinąć, a które lepiej opisać w pigułce, jakie napisy i nagłówki umieścić na slajdach. Potem wystarczy to wszystko tylko przenieść na slajdy i uzupełnić o niezbędne dane. Bez bloków tekstu, bez zbędnych wypełniaczy i informacji, które nie dają widzom żadnej wartości. Twój pokaz slajdów powinien być prosty, konkretny i interesujący.

TEKSTY I TREŚCI DO PREZENTACJI

Co zrobić, aby utrzymać uwagę słuchaczy? Przede wszystkim skracać teksty! Na slajdach zostaw tylko naprawdę ciekawe punkty i zagadnienia, bez których Twój temat prezentacji nie może się obyć. Wszyscy tam przyjdą Cię wysłuchać, a nie czytać treści na slajdzie, dodane małym drukiem. Duże, widoczne z daleka napisy, najważniejsze frazy, dane, statystyki i hasła. To podstawa w tworzeniu skutecznych prezentacji.

Mężczyzna dzwoniący w sprawie pomysłu na prezentacje na tle białej tablicy.

GRAFIKI I ANIMACJE DO PREZENTACJI

Do tego grafika do prezentacja firmowej powinna być minimalistyczna i przemyślana. Pamiętaj o dobrej jakości użytych elementów graficznych. Styl grafiki lub wykorzystywanych zdjęć ma znaczenie. Postaraj się, aby był jednolity. Podobnie jak kolorystyka slajdów. Ważne, aby efekty graficzne nie przyćmiły treści, jaką chcesz przekazać. W przeciwnym razie osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego. Forma nie może zakryć merytoryki. Tła muszą być delikatne i jasne, aby tekst na prezentacji na takim tle był dobrze widoczny.

NARZĘDZIA DO TWORZENIA GRAFIKI DO PREZENTACJI, OBOK KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE

Jeśli brakuje Ci pomysłów na grafiki do pokazu slajdów, a do tego nie jesteś profesjonalnym grafikiem, wykorzystaj proste narzędzia do tworzenia grafik i animacji, takie jak Canva lub Visme.

Nie korzystaj ze standardowych zbiorów obrazków i grafik w Powerpoincie – wszyscy widzieli je już na prezentacjach setki razy. Od razu będzie widać, że robiłeś to „na szybko”. Podstawowe funkcje programu też nie zapewnią Ci efektu „wow”, na którym tak Ci zależy.

DOBRE PREZENTACJE W POWERPOINT NA ZAMÓWIENIE

Jeśli Twój ulubiony program komputerowy to akurat nie Microsoft Powerpoint, aktualnie nie masz czasu na tworzenie prezentacji od zera, deadline’y nadchodzą, a Ty masz wrażenie, że nie możesz ruszyć z miejsca, kliknij tutaj i napisz do nas. Zrobisz sobie przysługę. Należy Ci się wsparcie. Zespół ekspertów Re-Prezentacja od ponad dekady tworzy tysiące prezentacji dla firm. Chętnie pomożemy Ci w Twoim wyzwaniu i przygotujemy za Ciebie prezentację, a Ty zyskasz więcej czasu na przygotowanie do wystąpienia. Brzmi jak plan? To zaczynajmy!

Imię i Nazwisko *
Wypełnij to pole
E-mail *
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole

* Pola z gwiazdką są obowiązkowe. Prosimy o wypełnienie.

Akceptuję politykę prywatności *
Wybierz opcję
Wpisz wynik działania 30 - 7 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować

Menu
Call Now Button