Tworzenie prezentacji. 5 elementów, o których nie możesz zapomnieć!

, Tworzenie prezentacji. 5 elementów, o których nie możesz zapomnieć!

Kiedy chcesz stworzyć naprawdę efektywną i efektowną prezentację, sam Microsoft Powerpoint może nie wystarczyć. Potrzebujesz doświadczenia i praktyki w projektowaniu slajdów dla różnych projektów i brandów. Pomysłu na plan prezentacji i kreację. Innych programów, które odmienią oblicze Twojego show. Poznaj tajniki tworzenia prezentacji, które na co dzień stosujemy w re-prezentacja, projektując prezentacje multimedialne dla firm. Oto 5 elementów dobrego pokazu slajdów i zestaw narzędzi, o których nie możesz zapomnieć!

TWÓRZ UNIKATOWE, KRÓTKIE TREŚCI

Prezentacja to nie przestrzeń na przekopiowane treści z Google. Nikt nie przeczyta długich zdań, wstawionych na slajdy małą czcionką. A przecież wystarczy autorski, krótki tekst, wyraziste dane, przedstawione w ciekawy sposób oraz przyciągające uwagę grafiki i infografiki. To klucz do sukcesu prezentacji w programie Powerpoint. Bez bloków tekstu i metody „kopiuj-wklej”. Treść prezentacji musi być autentyczna, spójna, krótka, przemyślana. Twoja.

Hasła, nie zdania. Akapity, nie bloki tekstu. Pokaz slajdów ma być tylko uzupełnieniem i urozmaiceniem Twojej wypowiedzi i publicznego wystąpienia, a nie kolejną podstroną z Wikipedii do przeczytania na żywo.

Ołówek i gumka na kartce papieru, gdzie narysowany jest znak zapytania. Twórcze tworzenie prezentacji.

UNIKAJ POPULARNYCH SZABLONÓW PREZENTACJI

Nie korzystaj z darmowych, gotowych szablonów z Powerpoint, które widzieli już wszyscy setki razy na poprzednich firmowych prezentacjach. Stwórz projekt, który zaskoczy i wciągnie słuchacza w treść Twojego speechu. Typowy, korporacyjny slajd w Powerpoint jest szary, nudny i ponury. W sieci znajdziesz mnóstwo (także bezpłatnych) programów graficznych online, szablonów, baz grafik i czcionek, które odmienią oblicze Twojej prezentacji. Które narzędzia lub programy wybrać? Canva i Freepik to idealny zestaw dla początkujących twórców prezentacji w PDF.

WYKORZYSTAJ MINIMALIZM W TWORZENIU PREZENTACJI

Jednym z najważniejszych założeń każdego pokazu slajdów powinna być złota zasada: „im mniej i im prościej, tym lepiej”. Pakiet Office i jego możliwości zachęcają, by każdy slajd uzupełnić napisem typu WordArt, kilkoma grafikami, wykresem i różnymi kolorami czcionek. Nawet legendarny Pan Spinacz z Microsoft Office namawiał do takich pomysłów. W 2021 roku to zdecydowanie zła i nieskuteczna droga. Pokaż na slajdzie tylko to, czego naprawdę potrzebujesz do wypełnienia Twojej opowieści. To sekret tworzenia prezentacji, które naprawdę działają i zapadają w pamięć- sprzedają, komunikują lub opowiadają historię.

Wybór tła do prezentacji? Omijaj te, które odwracają uwagę od clue slajdu. W końcu temat i przekaz się liczy. Bez jaskrawych barw, a z lekkim kontrastem.

Jak wybrać grafiki? Nie za dużo obiektów i animacji. Bez przepychu. Jedna grafika na slajd w formacie PNG lub jedna animacja jako plik lub pliki GIF to opcja maksimum. Pamiętaj o prawach autorskich w przypadku grafik i treści. Wykorzystaj pomysły na grafiki do prezentacji z naszego bloga.

Jak dobrać fonty? Wybierz i ustaw czcionkę lub ewentualnie 2 czcionki bezszeryfowe. Duże, widoczne z daleka, proste litery bez ozdobników i „zawijasów”. Po zaprojektowaniu slajdu odejdź na metr lub dwa metry od monitora i sprawdź, czy wszystko da się odczytać.

Treść? Jeden slajd = jeden temat. A najlepiej kilka kolejnych slajdów, omawiających dane zagadnienie.

Przejścia między slajdami? Bez szalonych efektów specjalnych. Dobrze zaplanowane przejścia ożywią Twoją prezentację, ale nie mogą stać się pokazem możliwości i funkcji w programie Powerpoint. Wstaw takie przejścia pomiędzy slajdami, aby nie zakłócić odbioru całego pokazuj slajdów.

OPANUJ CHAOS I STWÓRZ PLAN PREZENTACJI

Szczegółowy plan prezentacji pozwala Ci na usystematyzowanie najpierw na kartce, a potem w programie Powerpoint kluczowych myśli, zdań i statystyk, a finalnie ułożenie ich w jeden spójny i konsekwentny scenariusz. Przed rozpoczęciem pracy nad projektem prezentacji rozpisz, co masz ważnego do przekazania Twoim słuchaczom. Jakie produkty, informacje lub usługi chcesz tam przedstawić i dlaczego chcesz im o nich opowiedzieć? Szablony prezentacji (także programu Powerpoint) często zawierają takie gotowe slajdy jak spis treści lub agenda i podsumowanie lub wnioski. Nawet jeśli ich zabraknie, pamiętaj, aby uzupełnić o nie swoją prezentację. Chaos i bałagan zastąp road mapą Twojego wystąpienia.

WYBIERZ KOLORY W PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ, KTÓRE NIE MĘCZĄ, A POMAGAJĄ WIDZOWI W ODBIORZE

Kolorystyka slajdów ma znaczenie. Niestety, program Powerpoint ani inne narzędzia do prezentacji nie podpowiadają, jakich kolorów użyć w prezentacji multimedialnej. Z pomocą dużego kontrastu treść prezentacji będzie widoczna w każdym, nawet mocno nasłonecznionym pomieszczeniu – np. w Waszej sali konferencyjnej. Wysoki kontrast to jednak nie to samo, co jaskrawe, kłujące w oczy barwy. Profesjonalne prezentacje dla firm powinny być zarazem energetyczne, jak i stonowane.

JAK TWORZYĆ DOBRE PREZENTACJE FIRMOWE?

Pierwszy sposób? Zastosuj się do powyższych wskazówek i trenuj tworzenie prezentacji firmowych przy każdej możliwej okazji. Praktyka czyni mistrza w projektowaniu slajdów. Opcja nr 2? Skorzystaj z Naszego Zespołu re-prezentacja i zamów profesjonalne prezentacje dla firm. Od lat tworzymy prezentacje firmowe, sprzedażowe, produktowe i naukowe, które w swojej codziennej pracy wykorzystują setki firm w całej Polsce. Sprawdź nasze możliwości i nigdy więcej nie martw się o to, czy Twoja prezentacja poruszy i zainteresuje widownię.

Imię i Nazwisko *
Wypełnij to pole
E-mail *
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole

* Pola z gwiazdką są obowiązkowe. Prosimy o wypełnienie.

Akceptuję politykę prywatności *
Wybierz opcję
Wpisz wynik działania 29 - 12 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować

 

Menu
Call Now Button