Profesjonalna prezentacja a prezentacja amatorska – czym się różnią?

, Profesjonalna prezentacja a prezentacja amatorska – czym się różnią?

Jeżeli ktoś zapytałby Cię, czy umiesz przygotować prezentację multimedialną, jak brzmiałaby Twoja odpowiedź? Najpewniej byłaby to odpowiedź twierdząca, prawda? Każdy z nas uczy się w szkole podstaw tworzenia prezentacji – najważniejszych zasad i funkcji programu czy efektów. Czym w takim razie różni się profesjonalna prezentacja przygotowana przez specjalistę od prezentacji amatorskiej? Przygotowywanie prezentacji to wiele składających się na siebie czynników, dlatego wymaga od grafika dużego nakładu pracy. Co sprawia, że profesjonalne prezentacje wyglądają po prostu lepiej?

CO SPRAWIA, ŻE PROFESJONALNA PREZENTACJA WYGLĄDA LEPIEJ?

Profesjonalna prezentacja jest przede wszystkim przejrzysta i atrakcyjna wizualnie dla oglądającego. Interesująca treść niestety nie wystarczy, żeby przyciągnąć uwagę odbiorcy na długo. Co robić, żeby przygotowana prezentacja wyglądała naprawdę profesjonalnie?

WYBIERZ ODPOWIEDNIE TŁO I CZCIONKI

Brzmi banalnie? Ładne tło, odpowiadające identyfikacji wizualnej firmy, i dobrze dobrane czcionki to klucz do sukcesu. Gotowe szablony dostępne w PowerPoint, czyli najpopularniejszym programie do tworzenia prezentacji multimedialnych, są płaskie i zwykłe. Lepiej sprawdzi się subtelny, nienachalny element graficzny związany z firmą. Sztuką jest stworzyć go w taki sposób, żeby nie przysłonić tego, co najważniejsze, czyli treści. Przyda się tu wiedza o tym, jak tworzyć profesjonalne prezentacje biznesowe.

Tworząc projekt, warto zadbać też o czcionki – zrezygnuj z domyślnego wariantu dostępnego w programie na rzecz ciekawych, ale czytelnych opcji. Zachowaj spójność czcionek między slajdami i zadbaj o dobrze sformatowany tekst.

ZADBAJ O PRZEJRZYSTOŚĆ I CZYTELNOŚĆ PREZENTACJI

Zbyt dużo kolorów, przeładowanie slajdu tekstem, brak wypunktowań i elementów graficznych – to najczęstsze błędy widoczne w amatorskich prezentacjach. Nadmiar bodźców wizualnych i zbyt bogata paleta kolorystyczna utrudnią odbiór treści. Zadbaj o spójny schemat kolorów i odpowiednią ilość treści na slajdach. Profesjonalna prezentacja zawiera tylko kluczowe informacje i najistotniejsze wykresy. Jeżeli chcesz zainteresować oglądającego, skorzystaj też z infografik.

WYKORZYSTAJ DODATKOWE PROGRAMY GRAFICZNE

Zaawansowane, atrakcyjne elementy graficzne to ta część prezentacji, która najbardziej odróżnia prezentację stworzoną przez profesjonalnych grafików od tej sporządzonej przez amatora. Zdjęcia, ilustracje, animacje i infografiki o wysokiej jakości mają ogromny wpływ na odbiór prezentacji. Tutaj niezbędna będzie znajomość programów graficznych, które oferują znacznie więcej możliwości niż PowerPoint.

PROFESJONALNA PREZENTACJA – SKORZYSTAJ Z POMOCY EKSPERTÓW

Dobra, profesjonalna prezentacja pomoże zdobyć klientów i zbudować wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Praca nad jej przygotowaniem jest czasochłonna i wymaga dodatkowych umiejętności. Skorzystaj z naszej oferty szkoleń i webinariów lub powierz przygotowanie prezentacji naszym grafikom i zaoferuj swoim odbiorcom więcej!

Imię i Nazwisko *
Wypełnij to pole
E-mail *
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Treść wiadomości *
Wypełnij to pole

* Pola z gwiazdką są obowiązkowe. Prosimy o wypełnienie.

Akceptuję politykę prywatności *
Wybierz opcję
Wpisz wynik działania 28 + 3 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować

Menu
Call Now Button